Markizy

Markizy tarasowe czy markizy balkonowe to rodzaj rolet zewnętrznych przeciwsłonecznych, w formie daszku, które sprawdzają się jako ochrona przed warunkami atmosferycznymi – zwłaszcza słońcem, ale również stanowią nietuzinkową ozdobę elewacji.

Markizy montowane są zarówno na budynkach handlowo-usługowych: kawiarniach, restauracjach i sklepach, ale również w prywatnych domach i mieszkaniach. Markiza balkonowa zaciemni i osłoni balkon przed słońcem i upałem, zaś markiza tarasowa, zapewni komfort termiczny na dużych powierzchniach – tarasach lub werandach.

Firma MEMO z Wrocławia w swojej ofercie podsiada także markizorolety, które pełnią funkcję rolet, nie ograniczając przy tym widoku z okna.

Markizy w ofercie MEMO

Oferowane przez nas markizy idealnie nadają się jako system ochronny stosowany na balkonach, tarasach, ogródkach, a nawet w restauracjach.

Markizy umożliwiają komfortowe warunki w okresie letnim, gdy na ogródku, czy balkonie panuje nasłonecznienie.

Zadaszenie markizy pozwala również na ochronę przed innymi warunkami atmosferycznymi, występującymi w okresie wiosenno-letnim, jak chociażby deszcz, czy opady małego gradu. Cień, wytworzony przez markizę sprawia, iż upalne dni nie są nam straszne, co jest niewątpliwym plusem tego typu produktu.

Markizy z oferty firmy MEMO są zaprojektowane w różnych wersjach kolorystycznych i wzorniczych. Tkaniny, z których powstają są również różnorodnego typu, dzięki czemu klient ma możliwość wyboru jednego rodzaju tkaniny spośród wielu. Tkanina markizy jest najczęściej impregnowana, dzięki czemu żywotność tkaniny i jej odporność na warunki pogodowe jest wysoka.